Hudobný odbor otvára bránu do sveta hudobnej fantázie. Žiaci tu môžu študovať hru na klavíri, organe, keyboarde, husliach, viole, violončele, kontrabase, akordeóne, bicích nástrojoch, gitare, elektrickej aj basovej gitare, flaute, saxofóne, klarinete, trúbke, pozaune, lesnom rohu, cimbale, sólový a zborový spev.

Komorný orchester ZUŠ Jozefa Rosinského

– vznikol v roku 2015 a je jedným z najproduktívnejších mládežníckych súborov v oblasti vážnej hudby v Nitrianskom kraji. Jeho vznik a hudobné aktivity sú spojené s menom dirigentky Mgr. Jany Csámpaiovej. Súbor pravidelne oslovuje návštevníkov koncertov prostredníctvom významných hudobných festivalov (Nitrianska hudobná jar, Divadelná Nitra, Bratislavské hudobné leto, ZUŠ OPEN Praha a mnohé iné.) Víťazstvom na celoslovenskom súťažnom festivale „Divertimento Musicale“ a  medzinárodnom súťažnom festivale „Tatranská Nota“ sa zaradil svojou interpretáciou medzi úspešné mládežnícke telesá. Orchester interpretuje vyše 30 titulov hudby z rôznych štýlových období.

Dychový orchester pri ZUŠ Jozefa Rosinského

– hrá veľmi pestrý repertoár od pochodovej cez filmovú, tanečnú aj vážnu hudbu, alebo naznámejšie svetové hity, medzi ktorými si nájdeš aj ty svoje obľbené skladby. V orchestri ti pomôžu naši skvelí pedagógovia, takže sa nemusíš ničoho báť. Príď medzi nás, a zažiješ kopu zážitkov na skúške aj koncertoch. Orchester sa zúčastňuje na rôznych súťažiach či zahraničných vystúpeniach. Keď prídeš k nám, spoznáš čaro najväčšieho zoskupenia na škole. Tešíme sa na teba.

Oddelenie populárnej hudby

Oddelenie populárnej hudby ti ponúka všetko, čo potrebuješ ako mladý muzikant v hudobnom živote! Skúsení pedagógovia z oboru ti pomôžu a usmernia ťa pri hre v kapele, kde sa naučíš interpretovať populárne hity, prípadne tvrdšie – rockové skladby. Taktiež sa môžeš naučiť, ako koncert pripraviť a ozvučiť. Máš možnosť študovať hudobné nástroje ako elektrická gitara, basgitara, bicie, keyboard či spev. Samozrejmosťou je individuálny prístup od každého pedagóga.

Gitarové oddelenie

Chceš sa naučiť hrať na gitare alebo na inom, príbuznom nástroji? V gitarovom oddelení ponúkame
štúdium na klasickej gitare, akustickej gitare, ukulele, banjo a mandolíne. Okrem iného, v treťom
ročníku začínaš hrať aj v gitarovom orchestri alebo si založíš kapelu. Neváhaj a príď sa učiť hrať.

Gitarový orchester má na škole dlhoročnú tradíciu a je obľúbenou súčasťou štúdia hry na klasickej
gitare. Orchester sa zúčastňuje na školských a mimoškolských akciách.

Klavírne oddelenie

-Máme za sebou ďalšie dva  koncerty. 18. januára a 8. februára 2024 zaznelo v koncertnej sále  17 vystúpení, z toho 15 klavirnych a dve akordeónové. Žiaci predniesli sólové aj štvorručné skladby. Tešíme sa z úspechov našich študentov a plánujeme veľa ďalších koncertov a akcií.